Krátkodobá "revitalizační" uzavírka podjezdu pod nádražím = objízdná trasa pro linku č. 1

16. srpna 2016 v 10:00 |  Mimořádnosti v provozu
"Revitalizace" trati vedoucí přes Třebíč přináší i (byť krátkodobé) omezení pro třebíčskou MHD, viz toto sdělení zveřejněné 16. 8. 2016 na stránkách www.doprava-trebic.cz:

Změna trasy linky č. 1:

Z důvodu stavebních prací na viaduktu u nádraží bude v sobotu 20. srpna od 18:00 do 22:00 linka č. 1 ve směru na Karlovo náměstí zastavovat na zastávce Železniční stanice mimořádně na stanovišti 8 (společné s linkami 4, 10 a 13). Mezi zastávkami Železniční stanice a Znojemská pojedou autobusy po objízdných trasách.

Ještě že uzavírka končí "již" ve 22 h, takže spoj linky č. 1 jedoucí ve 22:50 h už bude moci jet obvyklou trasou. V opačném případě by musel jet (s ohledem na to, že hlavní části "terminálu" dosud nesmějí - dle oficiálního zdůvodnění - jezdit mezi 22. a 6. hodinou žádné autobusy**) touto krkolomnou trasou Nádražní - nádraží - zpět po Nádražní až na Bráfovu - Bráfova.

** Zatímco autobusy náhradní dopravy za vlaky, jakož i ranní (po 5. hodině) spoj dálkové linky (do Prahy), do hlavní části "terminálu" mohou zajíždět i mezi 22. a 6. hodinou...

-----------------------

Dodatek napsaný 17. 8. 2016 v podvečer: podle zprávy zveřejněné právě 17. 8. na "oficiálním" facebookovém profilu "MAD Třebíč" (viz odkaz), budou spoje linky č. 1 ve směru z centra města k poliklinice jezdit ulicemi Janouškovou (!), Svatopluka Čecha a Křížkovského (tzn. nikoliv Hrotovickou, Kosmákovou a Březinovou)! To bude zajímavá situace, neboť si nepamatuji, že by (přinejmenším v posledních 20 - 25 letech) jel byť jediný spoj MHD Janouškovou ulicí. :-)
 


Aktuální články

Reklama