Výstavba kruhového objezdu na Hrotovické bez opatření pro MHD (?) + nepříjemné dvouměsíční výlukové opatření v Borovině

27. srpna 2016 v 0:00 |  Mimořádnosti v provozu
Po čtyřech dnech strávených mimo dosah internetu se po návratu k němu nestačím divit, jaká výluková či jiná opatření byla mezitím vyhlášena. A to je ještě otázkou, jak projedou autobusy MHD přes stanoviště kruhového objezdu, který bude budován během víkendu 27. a 28. 8. na křižovatce Hrotovické ulice s Kosmákovou ulicí a kdy oficiální tisková zpráva hovoří o úplné uzavírce ulice (a není v ní uvedeno nic o tom, že by MHD měla mít výjimku). Tak či tak, žádné opatření pro MHD v rámci této uzavírky vydáno nebylo, takže předpokládám, že MHD tudy projede.

Ovšem přes západní část Koželužské ulice neprojede žádná MHD po dobu více než dvou měsíců, což bude mít za následek i velmi nepříjemné důsledky jako dočasné zrušení obsluhy Starče. Viz přepis sdělení vydaného 24. 8. 2016 na stránkách www.doprava-trebic.cz:

V termínu od 29. srpna do 31. října 2016 bude uzavřena část ulice Koželužská.

Linky 1, 5, 14 a 21 pojedou po náhradní trase ulicemi Řípovská, Fibichova a Okružní, na kterých neobslouží zastávky Borovina, BOPO a Dům dětí a mládeže.

Náhradní zastávkou bude Revoluční. Zastávka Za Rybníkem bude přesunuta k poště (dle umístění přenosného označníku). Po dobu uzavírky nebudou linkou 14 obsluhovány zastávky Stařeč, Tyršova a Stařeč.

Na základě postupujících stavebních prací může dojít ke zkrácení termínu uzavírky.
 


Aktuální články

Reklama