Výstavba kruhového objezdu, přibyslavická pouť a "den otevřených dveří" v nemocnici se (na rozdíl od nedávné minulosti) obešly bez výlukových opatření v MHD

13. září 2016 v 6:00 |  Zajímavosti z provozu
Krátké pojednání o třech (ne)událostech v třebíčské MHD, které se (ne)staly v minulých třech týdnech:

- Doplnění mého článku z konce srpna: Dle zpostředkovaných informací (pozn. od 27. 8. časně ráno až do 31. 8. jsem v Třebíči nebyl), během výstavby kruhového objezdu na Hrotovické ulici (27. a 28. 8. 2016), MHD přes přestavovanou křižovatku jezdila (pro srovnání - při výstavbě obdobného kruhového objezdu na křižovatce Brněnská x Velkomeziříčská x Cyrilometodějská se uzavírka týkala i autobusů MHD). Tím pádem ale platí, že tisková zpráva Městského úřadu Třebíč nepravdivě informovala, že ulice bude ÚPLNĚ uzavřena.

- O víkendu 3. a 4. 9. 2016 se konala tradiční pouť v Přibyslavicích. Stejně jako v květnu 2016, tak i nyní počátkem září se to obešlo bez výlukového opatření na lince č. 31. Na rozdíl od předchozích let, kdy se při obou poutích (jarní i pozdně-letní) výlukové opatření konalo; v případě roku 2014 s hořkou pachutí, kdy ani o jednom výlukovém opatření nebylo ani dopravcem, ani objednatelem nijak informováno. A následně jsem se stal obětí onoho neuvěřitelného informačního embarga.

- V sobotu 10. 9. 2016 se konal "den otevřených dveří" v třebíčské nemocnici. Zatímco o rok dříve byla zastávka Nemocnice mimořádně obsluhována linkou č. 1 (která okolo nemocnice tehdy tak jako tak jezdila, kvůli čtyřdenní uzavírce "hlavní" části Nádražní ulice), tak letos k ničemu takovému nedošlo.

Přitom přinejmenším pro směr jízdy z centra města se takové řešení nabízelo - jen by spoje nejezdily objížďkou přes Janouškovu ulici, ale přes zastávku Nemocnice a dále ulicemi Hrotovickou, Kosmákovou a Březinovou...
 


Aktuální články

Reklama