Autobusy MHD v Janouškově ulici (objízdná trasa) a v Jihlavské bráně (okolo výkopů) na fotkách z 22. 9. 2016 (tzv. "Den bez aut")

24. října 2016 v 0:00 |  Aktualizace fotogalerie
Pětice fotek pořízených ve čtvrtek 22. 9. 2016 dokumentuje provoz autobusů MHD v den konání samozvaného tzv. Dne bez aut. Docela mě překvapilo, že namísto (v minulých letech používaného) nepravdivého tvrzení typu "MHD dnes zdarma", byl za čelními skly autobusu umístěn papír s přesnějším sdělením "Dnes hradí jízdné Město Třebíč".

Prvním autobusem zdokumentovaný onoho dne, s popisovaným letáčkem za čelním sklem, je MAN Lion´s City ev. č. 36 ve "vedlejší" Nádražní ulici (při návratu z tzv. přestupního terminálu).

V Janouškově ulici (objízdná trasa linky č. 1 kvůli jednosměrné uzavírce podjezdu pod vlakovým nádražím), před odbočením do ulice Svatopluka Čecha, jsem pořídil fotku Mercedesu Citaro (který míval ev. č. 32).

Ve vyústění ulice Jihlavská brána do Komenského náměstí jsem zdokumentoval TEDOM C12G ev. č. 44. Autobus jede úsekem, kde byl již od srpna povolen vjezd právě jen autobusům; kvůli zúžené vozovce zde provoz byl řízen provizorními semafory.

A právě před jedním z těchto semaforů (v místě, kde hraničí Jihlavská brána s Karlovým náměstím) stojí Mercedes Conecto ev. č. 23. Vzápětí doslova "prokličkuje" mezi výkopy v prostoru "dolní" křižovatky na Komenského náměstí.
 


Aktuální články

Reklama