MAN ev. č. 45 a (přinejmenším i) Citaro ev. č. 28 s neoprávněným zákazem používání mobilních telefonů; plynové autobusy dočasně i na lince č. 1 (potažmo i č. 4 a 5)

13. října 2016 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
V průběhu září jsem do fotogalerie nahrál přibližně 60 fotek, dokumentujících především provozní zajímavosti související s několika objízdnými trasami v různých částech Třebíče. V následujících několika kratších článcích přibližím některé z nich. Časový odstup od doby jejich pořízení po zveřejnění článků je způsobem zejména tím, že přednost ve zveřejňování dostaly informace ohledně výlukových oznámení a ohledně podivného "výběrového" řízení na dopravce MHD pro dalších 8 let.

V tomto článku z června 2016 jsem chybně uvedl, že z interiéru autobusu MAN Lion´s City ev. č. 45 již byly odstraněny nálepky zakazující používání mobilních telefonů (tento "zákaz" nemá podporu ani ve smluvních přepravních podmínkách, ba ani není v souladu se zdravým rozumem, mj. proto, že v tomto autobuse je - dle údaje u předních dveří - instalováno wi-fi připojení, které lidé využijí - světe div se - mimo jiné i při používání mobilního telefonu.

Spletl jsem se, protože i počátkem října 2016 (kdy jsem tímto autobusem jel) tam tyto "zákazy" byly. A podobný "zákaz" je uveden i nad čelním sklem v interiéru polepeného Mercedesu Citaro ev. č. 28...

V průběhu září i počátkem října 2016 jsem si opakovaně všiml, že i na spojích páteřních linek (č. 1, 4 a 5) jezdí autobusy s pohonem na CNG. Tento jev byl dočasně umožněn tím, že od konce srpna do (předpoklad) konce listopadu 2016 jsou demontovány mostní konstrukce železničního mostu v Nádražní ulici (kvůli kterým v obvyklém provozu nesmí na lince č. 1 jezdit "plynové autobusy"; vzhledem k propojení oběhů mezi všemi třemi páteřními linkami se toto omezení přenáší i na většinu spojů linek č. 4 a 5).
 


Aktuální články

Reklama