Značka "Dej přednost v jízdě" na výjezdu z prostoru zastávek na Karlově náměstí konečně (po více než 2 měsících!) zneplatněna legálním způsobem

30. října 2016 v 19:00
V tomto článku z 1. října 2016 jsem upozorňoval na skutečnost, že značka "Dej přednost v jízdě" na výjezdu z prostoru zastávek na Karlově náměstí do Jejkovské brány je zneplatněna nepovoleným způsobem, čehož si odpovědný útvar veřejné správy (Městský úřad Třebíč, odbor dopravy a komunálních služeb) zjevně nevšiml (resp. jde o další ukázku neznalosti základních legislativních a provozních aspektů).

Okolo 10. října na tuto skutečnost upozornily i Horácké noviny (v článku, který byl jinak věnován nejednoznačnému dopravnímu značení v Družstevní ulici, kde na některých křižovatkách není jasné, zda jde o vyústění účelové komunikace či zda jde o křižovatku bez místní úpravy přednosti v jízdě).

A někdy cca mezi patnáctým a dvacátým říjnem konečně došlo k úpravě znamenající "legalizaci" stavu - byla demontována tzv. činná plocha značky "Dej přednost v jízdě" (viz foto). Nelegální stav tak trval více než 2 měsíce. Zajímalo by mě, jakou "pokutu" (srážku z platu) za to dostal odpovědný úředník a jakou finanční újmu na tom bude mít jeho "vedoucí" (který by na to měl svého podřízeného na případnou chybu upozornit, případně ji za něj napravit).

Jestli to ale bohužel nebude tak, že obyčejní občané jsou za chyby (např. parkování na "parkovišti" K+R ve chvíli, kdy "přestupní terminál" byl sotva otevřen) "botičkováni" a "pokutováni", zatímco nevoleným úředníkům jejich chyba projde bez postihu. :-(
 


Aktuální články

Reklama