Dvoudveřová Setra (mj. bez vnějších i vnitřních displejů) na spojích MHD (+ fotky z 21. 10. 2016)

7. listopadu 2016 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
Již v polovině října jsem si na spojích MHD všiml dvoudveřové Setry (dopravce: TRADO BUS) s RZ 5J6 9550. Konkrétně 13. 10. jsem ji spatřil na "doplňkových" linách (mj. na lince č. 12). O týden později, 20. 10., jsem ji viděl jet na "páteřní" lince č. 4, a to i v odpolední špičce pracovního dne.

Až o den později, 21. 10., se mi povedlo tento autobus zdokumentovat na čtyři fotky, a to v okolí zastávek Modřínová, Atomhotel a A. Kratochvíla (jela na lince č. 4). Viz tato série fotek.

Jak je i z fotek patrné, tak nasazením tohoto autobusu se kvalita třebíčské MHD propadla ještě o něco níže. Vnější orientační údaje spočívají v prostém "papíru s číslem linky", umístěným za čelním sklem. Nikde není žádný údaj o cílové zastávce spoje, stejně tak na žádném z boků, ba ani na zádi vozidla, není uvedeno číslo linky. Ani uvnitř autobusu nejsou žádné informační displeje.

25. 10. ráno jsem tento autobus spatřil na spoji linky č. 10, kde alespoň měl údaj s číslem nejen na čele vozidla, ale i na pravém boku. I když, i to je zoufale nedostatečné.

Nasazení tohoto vozidla na pravidelné spoje MHD bylo vynuceno zřejmě dočasně nižším počtem disponibilních "kmenových" autobusů MHD, které postupně podstupovaly/podstupují (zřejmě v Jihlavě) úpravy požadované "výběrovým řízením". Což také znamená, že smlouva města s dopravcem již byla (opět v naprosté tichosti) podepsána...
 


Aktuální články

Reklama