Dopravce již od počátku prosince prodává "zajíce v pytli" aneb Tvorba jízdních řádů na poslední chvíli

19. prosince 2016 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
Tato tisková zpráva Městského úřadu Třebíč z 14. 12. 2016 pojednává o tarifních či jiných provoznch záležitostech, ale o nových jízdních řádech v ní není ani slovo.

Až po výslovném dotazu jedné z cestujících (na oficiální FB stránce "MAD Třebíč"), přišla 15. 12. "úřední odpověď": (...) na úpravě jízdních řádů, i těch výlukových v době uzavírky Podklášterského mostu, se nyní intenzivně pracuje.

Jinými slovy - pouhých 17 dní před začátkem platnosti nových jízdních řádů (ba ani 13 dní, protože do okamžiku zveřejnění tohoto článku nedošlo v této věci k žádné změně) a mj. téměř 3 měsíce od zveřejnění "vítěze" výběrového řízení, nevěděl městský úřad ani takovou základní věc, mezi které bezesporu patří konkrétní přesná podoba jízdních řádů (přinejmenším těch bezvýlukových)...

Velmi zajímavé jsou i výroky "vedoucího" představitele odboru dopravy a komunálních na oficiálním facebookovém profilu "Město Třebíč":

Vyjádření ze 14. 12. (reakce na příspěvek jednoho z občanů): Také doplňuji, že předprodej nových kupónů byl zahájen již začátkem prosince, takže každý návštěvník informační kanceláře na AN informace dostal. Vyjádření téže osoby z 15. 12. (reakce na jiný příspěvek jiného z občanů): Předprodej občanských kupónů běží zatím relativně dobře.

Jinými slovy - dopravce již od počátku prosince prodává "zajíce v pytli" - předplatné na službu, jejíž konkrétní rozsah (počet spojů) a podobu (časové polohy těchto spojů) nezná! Také je otázkou, proč tedy počátkem prosince městský úřad neinformoval o tom, že předplatné MHD na rok 2017 je (a to s upraveným tarifem) již v prodeji.
 


Aktuální články

Reklama