10 nových Mercedesů Conecto a 2 nové "minibusy" (!) - dle městského úřadu méně důležité věci než USB a wi-fi?

4. ledna 2017 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
JIž v této tiskové zprávě Městského úřadu Třebíč (z 21. 9. 2016), velmi nenápadně informující o tom, že "do soutěže o MHD se přihlásil jeden zájemce" (což bylo úřadu známo již o měsíc dříve), bylo uvedeno, že Od 1. ledna 2017 vyjede do ulic Třebíče minimálně 10 nových nízkopodlažních autobusů.

O 3 měsíce později, 19. 12. 2016, vydal městský úřad tuto tiskovou zprávu, v jejímž textu uvádí mj. Od 1. ledna 2017 bude v Třebíči jezdit 12 nových autobusů. Jedná se o deset vozů Mercedes-Benz Conecto a dva minibusy Mercedes-Benz Sprinter. Zapojení minibusů je pro Třebíčany novinkou, se kterou se setkají hlavně ve večerních hodinách a o víkendech, kdy je obsazenost vozidel nižší.

Zvláštní - o žádných minibusech nikdy předtím řeč nebyla. A jejich pořízení je poněkud v nesouladu s okolnostmi "výběrového řízení" na provozovatele MHD, resp. následných vyjádření představitelů úřadu snažících se obhájit "výběr" dopravce.

I v té prosincové tiskové zprávě ale je pořízení nových vozidel upozaděnou informací. Hlavním motivem článku (včetně nadpisu) je info o tom, že USB a wi-fi v autobusech fungují (což si, jak je patrné z fotek, ověřil mj. i "vedoucí" odboru dopravy). Dle nadpisu (množné číslo "autobusech") platí, že onen "vedoucí" osobně zkontroloval funkčnost USB/wi-fi ve všech cca 23 vozidlech (?) :-)

Přinejmenším část nových Conect začala jezdit již před Vánocemi. A v povánočních pracovních dnech již bylo v provozu všech 10 vozidel tohoto typu a všechna z nich jsem již zdokumentoval formou fotky/fotek. Pro tato vozidla jsem v galerii obrázků zřídil novou, samostatnou složku nazvanou Autobusy pořízené od roku 2016.
 


Aktuální články

Reklama