Chybné a neúplné akustické hlášení zastávek (které si městský úřad nebyl schopen předem ohlídat?) aneb Sucheniova není "Suchejova"

19. ledna 2017 v 17:00 |  Zajímavosti z provozu
Jednou z věcí požadovaných Městským úřadem Třebíč v rámci nového 8letého kontraktu (pro roky 2017 - 2024) na provozování MHD Třebíč bylo akustické hlášení v autobusech. Jak je patrné z tohoto screenu z oficiálního FB profilu "Město Třebíč" (spravovaného městským úřadem), tak úřad zjevně nebyl schopen ohlídat, aby názvy všech zastávek byly namluveny bezchybně.

A stejně tak zjevně nebyl schopen ohlídat, aby v hlášení zazněly i základní informace typu "konečná zastávka, prosíme vystupte" při příjezdu autobusu na konečnou zastávku. Načež "vedoucí" představitel dodává, že toto hlášení bude doplněno až dodatečně, a to na základě podnětu, který podal člen dopravní komise.

Opět je nutné si položit otázku, proč správnost/úplnost hlášení nezajistila např. "referentka městského úřadu pro MHD" - dcera stejnojmenné zastupitelky?

Ve výše odkazovaném dotazu se obyvatelka Třebíče ptá:
Dobrý den, chci se zeptat na ten hlas, co čte zastávky v MHD. Zdá se mi to, nebo některé zastávky čte špatně? Např. zastávku Sucheniova čte jako Suchejdova, Za Rybníkem si taky musím víceměné domyslet na Komenského náměstí taky nezní úplně tak, jak by mělo. Chtělo by to ještě doladit.

... načež "vedoucí" odpovídá:
Dobrý den, máte pravdu, zastávka "Sucheniova" je namluvená špatně. Již jsme požádali o úpravu. Na další se podíváme. Jinak na základě podnětu (...) člena dopravní komise města, budeme dále řešit doplnění hlášení u konečných zastávek o informaci, že mají cestující vystoupit.

V úterý 3. 1. 2017 jsem chybné hlášení zastávky Sucheniova zdokumentoval formou tohoto videa. Je patrné, že namísto správného "Sucheniova" skutečně zaznívá něco jako "Suchejova"...

 


Aktuální články

Reklama