Město Třebíč dostalo 1,5 milionovou pokutu od ÚOHS (dle městského úřadu "vše proběhlo v pořádku") + krátký komentář

5. ledna 2017 v 22:00 |  Postřehy z optimalizace MHD

Několik prvotních postřehů:
- Rozhodnutí je prozatím nepravomocné, městský úřad se hodlá odvolat.

- Na svém oficiálním FB profilu "Město Třebíč" městský úřad manipulativně uvedl tuto zprávu nadpisem "ÚOHS potvrdil správnost postupu radnice při výběru provozovatele".

- Diskriminačním prvkem byl podle ÚOHS požadavek na "krytá stání" pro autobusy MHD.

- Městský úřad se hájí tím, že tento požadavek tam byl uveden proto, aby autobusy nevyjížděly v zimních měsících na trasu zamrzlé či zasněžené. V případě "zamrznutí" lže úřad sám sobě - v jiném vyjádření tvrdil, že podmínkou bylo jen zastřešení (v byť jinak velmi chladném prostoru), nikoliv vytápěná hala.

Navíc, v takovém případě by bylo logické požadovat krytá stání jen pro zimní období. Ne celoročně. Ale v podmínkách "výběrového řízení" žádné takové sezónní vymezení nebylo.

- Zklamáním pro mne je, že coby diskriminační nebyl ze strany ÚOHS označen aspekt, že mezi vyhlášením vítěze výběrového řízení a začátkem účinnosti kontraktu uplynuly pouhé 3 měsíce, během kterých by si nový dopravce musel mj. pořídit kompletní vozový park, zařídit ona krytá stání atd. Zatímco stávajícímu dopravci postačilo obměnit vozový park jen částečně...
 


Aktuální články

Reklama