Manipulativní "rozhovor" stránek "i-vysocina.cz" s mluvčí městského úřadu ohledně MHD (odkaz + můj komentář)

23. února 2017 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD

- Mluvčí se chlubí mj. tím, že bylo pořízeno 12 nových autobusů. Ovšem nepochlubila se, že dva z nich jsou miniaturní minibusy-dobytčáky. Také se nepochlubila tím, že v nových Conectech je velmi malý prostor pro kočárky/invalidní vozíky.

- Mluvčí tvrdí, že "jakmile se otevře Podklášterský most, tak se jízdní řády budou určitě předělávat". Tím se obratně vyhnula nepříjemné odpovědi, že počet spojů byl od 1. 1. 2017 (a to v byť bezvýlukovém stavu) oproti dřívějšímu stavu mírně zredukován (!).

- Sama "redaktorka" vkládá oné mluvčí do úst slova o "nové informační kanceláři". Přitom de facto nejde o věc novou (navíc nad rámec dosavadního stavu), nýbrž přemístěnou.

- Mluvčí asi neumí počítat, když hovoří zvýšení počtu předplatních "kupónů" (sic!) o 3000 z 3000 na 5000. Mimochodem, z otázky "redaktorky" na počet kupónů "v lednu 2016 vs. 2017" jasně vyplývá, že otázky a odpovědi byly předem "nacvičené", což není příliš profesionálně-novinářský přístup.

- I zde tvrdí mluvčí, že to vypadá, že "lidé ocenili novou kvalitu" (vyššími tržbami i vyšším počtem prodaných "kupónů"). Pominu-li ostatní okolnosti ohledně scestnosti tohoto uvažování (více informací - viz tento článek), tak v době pořízení "kupónů" (přelom let 2016 - 2017) onu "kvalitu" lidé ještě nepoznali na vlastní kůži. I v této věci do jisté míry "kupovali zajíce v pytli"...
 


Aktuální články

Reklama