Spoj linky č. 5 ujel spoji linky č. 1 v pátek 24. 2. 2017 v 17:15 h na Karlově náměstí "před nosem" aneb o pokračující neschopnosti městského úřadu zveřejnit/garantovat čekací doby

26. února 2017 v 18:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
V pátek 24. 2. 2017 po 17. hodině jsem potřeboval jet od vlakového nádraží (jehož přestavba nebyla ani v tu chvíli hotova, byť do konce - nakonec 7měsíční - výluky zbývaly už jen pouhé 4 dny) na Nové Dvory. Časově nejvhodnějším spojem pro mě byl spoj linky č. 1 s pravidelným odjezdem ze zastávky "Železniční stanice" v 17:09 h.

Jenže - spoj nakonec měl cca 2minutové zpoždění (viz i čas vydání jízdenky je 17 h 10 min. 59 sek.). Na Karlově náměstí zastavil přesně v 17:15 h - ve chvíli, kdy se (včas jedoucí) spoj linky č. 5 jedoucí směrem na Nové Dvory začal rozjíždět. Nezabránil mu v tom ani můj pokyn směrem k řidiči spoje linky č. 1, ať dá vysílačkou pokyn k řidiči spoje linky č. 5, ať tento počká.

Nejen mně, ale i několika dalším lidem tedy tento přípoj ujel. Neobstojí zde ani dřívější výmluva typu "autobusy nečekají, protože mají ostré obraty na konečných" - protože tento spoj linky č. 5 má u Nového hřbitova 11minutovou pauzu. A pozor - pro jízdu k Novému hřbitovu jde o poslední spoj, který v rámci toho dne jede. Pro jízdu do horní části Nových Dvorů jede další spoj až za 15 minut.

Na druhou stranu, toto ujetí mě nijak nepřekvapilo. Samozřejmě jsem si všiml, že Městský úřad Třebíč nebyl schopen v zadávacích podmínkách loňského "výběrového řízení" na dopravce MHD uvést jakýkoliv požadavek na to, aby si autobusy na Karlově náměstí neujížděly před nosem. Ba ani na to, aby čekací doby (ať už jakkoliv dlouhé či případně žádné) byly jasně zveřejněny.

Projevy chování "vedoucího" představitele odboru dopravy městského úřadu vůči občanům (nejen) v posledních týdnech mi dávají vzpomenout na přísloví, "sliby - chyby" či "kázat vodu, pít víno". I když, přiléhavých přísloví existuje více - např. "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...".
 


Aktuální články

Reklama