Boční okna v novém Conectu provizorně (a nebezpečně?) přilepená páskami, nefunkční terminál pro bankovní kartu v MANu ev. č. 32

29. března 2017 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
Městský úřad se v prvních týdnech roku 2017 chlubil tím, že cestující údajně ocenili kvalitu nových autobusů (Mercedes Conecto) a nových služeb jako např. USB či wi-fi (díky kteréžto "nové kvalitě" údajně narostly tržby o 80 % v meziročním srovnání).

Zajímavým projevem opaku, tedy nekvality, je stav, kdy v jednom z nových Conect jsou dvě boční okna připevněna k sousedním oknům (resp. lištám) lepicími páskami. Viz tato fotka z 22. 3. 2017...

Dost možná jde o jev snižující bezpečnost přepravy, neboť jde o okna, která mají sloužit jako únikový východ v případě nehody autobusu. Otázkou je, zda takový autobus vůbec smí být použit v provozu s cestujícími?!

O 4 dny později, v neděli 26. 3. 2017, jsem si v MANu ev. č. 32 všiml (bohužel však nebyla možnost toto zdokumentovat formou fotky), že terminál pro platbu bankovní kartou je omotán papírem s nápisem "mimo provoz". Dopravce v tomto případě nedodržel jednu z podmínek požadovanou městským úřadem ve "výběrovém řízení" - tedy podmínku umožnění platby bankovní kartou.

Pozn. Uvedené jevy platily vždy k uvedenému dni; nebudu dále sledovat, zda/kdy došlo k jejich odstranění. Navíc, tento výčet nefunkčních zařízení v autobusech nemusí být kompletní; nesledoval jsem provoz všech autobusů (tím spíše ne v jejich interiérech).
 


Aktuální články

Reklama