Městský úřad požadoval ve "výběrovém řízení" elektronické označníky na zast. Poklinika a Za Rybníkem; ve smlouvě však je pokoutně stanoven dvouletý odklad...

23. března 2017 v 22:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
Jedním z požadavků uvedených v zadávacích podmínkách "výběrového řízení" na provozovatele třebíčské MHD pro roky 2017 - 2024 byla i povinnost dopravce instalovat elektronický označník mj. na zastávkách Poliklinika a Za Rybníkem (viz tento odkaz). Není tam uvedeno nic o tom, že by tento požadavek neměl být dodržen již od prvního dne účinnosti kontraktu, tzn. od 1. 1. 2017.

A hle - o necelý půlrok později podepsal Městský úřad Třebíč smlouvu s "vítězným" dopravcem TRADO MAD, ve které je mj. uvedeno, že na zastávkách Za Rybníkem a Poklinika mají být elektronické označníky zřízeny do dvou let od začátku účinnosti kontraktu (tzn. dopravce tam může tyto označníky instalovat klidně až koncem roku 2018), viz mj. tento odkaz.

Tato skutečnost je dalším z "kamínků do mozaiky", které mohly odradit další dopravce v podání nabídky na provozování třebíčské MHD. Protože dle podmínek "výběrového řízení" by během rekordně krátké doby museli mj. instalovat elektronické označníky na několik zastávek (+ krom toho pořídit flotilu nových autobusů, instalovat do nich USB a wi-fi, zařídit pro ně tzv. krytá stání atd.).

Nakonec si ale "vítězný" dopravce zjevně pokoutně vymohl dvouletý (!) odklad... Takže označník na zastávce Poliklinika nadále zůstává původní, "neelektronický", viz mj. tato fotka z 25. 1. 2017...
 


Aktuální články

Reklama