Nyní již vyřazený TEDOM ev. č. 55 a Citaro ev. č. 42 na novém kruhovém miniobjezdu v Hrotovické ulici (fotky z 27. 9. 2016)

15. března 2017 v 0:00 |  Aktualizace fotogalerie
Koncem srpna 2016 byl na křižovatce "nové" Hrotovické ulice s Kosmákovou ulicí vybudován (a to doslova "přes víkend") malý "provizorní" kruhový objezd. Dle vyjádření osoby, která vede (?!) Odbor dopravy a komuálních služeb Městského úřadu Třebíč, bylo toto řešení z jejich strany "protlačeno silou" u vlastníka komunikace (Kraj Vysočina).

Z různých pozic účastníka silničního provozu považuji tento kruhový objezd za nevhodný, mj. kvůli velmi malému poloměru, kdy pro velká vozidla (včetně autobusů) je nejjenodušší projet (při jízdě po Hrotovické ulici) objezd přímým směrem, bez "kroucení volantem do vyznačeného oblouku" (viz i toto video pořízení v lednu 2017 z interiéru autobusu MHD.

Při vjíždění z Kosmákovy ulice na objezd je pro změnu problematické, že do poslední chvíle není, zřejmé, zda auto přijíždějící od ramp nadjezdu pojede dále nahoru po Hrotovické ulici či zda odbočí do Kosmákovy ulice.

Protože znamení o změně směru jízdy má řidič dávat až ve chvíli, kdy z kruhového objezdu odbočuje pryč. Co na tom, že k tomuto opuštění takto malého kruhového objezdu dochází jen "pár metrů poté", co auto na kruhový objezd vjelo...

V úterý 27. 9. 2016 jsem na (tehdy teprve měsíc starém) kruhovém objezdu zdokumentoval dva autobusy, jejichž nasazení v třebíčské MHD se tehdy již krátilo (oba byly koncem roku 2016 vyřazeny z provozu):

 


Aktuální články

Reklama