ÚOHS potvrdil 1,5mil. pokutu, tajnůstkaření městského úřadu a "čtení mezi řádky" ve zdůvodnění pokuty

2. dubna 2017 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD

Po přečtení článku jsem byl zvědav, zda/kdy/jak se touto zprávou "pochlubí" městský úřad. A ani mě nepřekvapilo, že se úřad zachoval stejně tajnůstkářsky jako na podzim 2016 při (ne)oznámení skutečnosti, že "vítězem" výběrového řízení na provozovatele MHD se opět stalo TRADO MAD.

I tehdy, i nyní, úřad tuto skutečnost zcela zamlčen na svých nejsledovanějších stránkách (facebookový profil "Město Třebíč"). I tehdy, i nyní, úřad neuvedl tuto věc na stránkách www.trebic.cz v sekci "Aktuality" (která je viditelná již na úvodní stránce), ale až v rubrice "Tiskové zprávy", ke které je nutné se "proklikat".

V odkazované "tiskové zprávě" si městský úřad opět vybírá to, co se mu hodí. Skutečnost, že "nikdo z dopravců nepodal oficiální námitku", byla i v prvoinstančním rozhodnutí ÚOHS označena jako "polehčující" (= snižující výši pokuty). Městský úřad na ní ale staví celou argumentaci, proč je (dle jeho názoru) pokuta udělena nezákonně.

Městský úřad se holedbá i tím, že Jediným důvodem pro uložení pokuty je požadavek města za zajištění krytých stání pro vozový park dopravce. Je to sice jediný ZVEŘEJNĚNÝ důvod, ale ve zdůvodnění ÚOHS lze "mezi řádky" vyčíst, že diskriminačních bodů tam bylo více.

ÚOHS ale v prvoinstančním zdůvodnění uvádí, že pokutu nemůže udělit v tzv. likvidační výši (k čemuž dodávám - i proto si mohl vybrat jen jeden z několika bodů, ve kterém došlo k pochybení). Tzn. odpovědné osoby z městského úřadu mohou být rády, že pokuta je "jen" 1,5milionová...
 


Aktuální články

Reklama