Exslánské Citaro ev. č. 41 po 4měsíční pauze opět v provozu (náhrada za havarovaný minibus)

15. května 2017 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
Přibližně na přelomu dubna a května 2017 došlo k zajímavé změně ve vozovém parku. Po cca čtyřech měsících se do provozu vrátilo exslánské Citaro ev. č. 41 (RZ 5J2 7740).

Této zajímavé změny jsem si všiml 5. 5. 2017 v okolí zastávky Borovina-BOPO, viz tato, tato a tato fotka. Jak jsem se následně z důvěryhodných zdrojů dozvěděl, tak jde o (dočasnou?) náhradu za minibus Mercedes Sprinter (RZ 5J8 4736), který ke konci dubna utrpěl srážku s jiným automobilem a je od té doby mimo provoz.

O 4 dny později, 9. 5. 2017, jsem exslánským Citarem jel. Byl jsem zvědav, zda/nakolik dopravce u tohoto vozidla (vyrobeného v roce 2007, tzn. v souladu s "vysoutěženým" kontraktem, který nedovoluje nasazení autobusů starších 10 let, smí na třebíčské MHD jezdit maximálně jen do roku 2017) dodržuje stanovené služby.

Hlášení ve vozidle bylo instalováno (ba naopak - výrazně hlasitější než v ostatních vozidlech, ve kterých je sotva slyšitelné). Wi-fi připojení je zde (dle nálepky u předních dveří) instalováno také. USB připojení není umístěno v podobě dvou přípojek naproti prostředním dveřím, ale ve formě jediné přípojky instalované do madla nad levým předním kolem...
 


Aktuální články

Reklama