Celovozová reklama na MANu ev. č. 21 = dopravce porušuje (a městský úřad toto toleruje?!) smluvní požadavek o jednotném barevném schématu

20. srpna 2017 v 19:00 |  Zajímavosti z provozu
Přibližně v polovině května 2017 byla na MAN Lion´s City ev. č. 21 instalována celovozová reklma na Český rozhlas Vysočina. Několik fotek (pořízených v různých dnech od května do srpna 2017) autobusu v tomto novém vzhledu najdete ve složce s fotkami tohoto vozidla.

Umístění této reklamy na vozidlo má bohužel i jiný rozměr - dopravce porušuje smlouvu o provozování MHD. Resp. městský úřad zjevně není schopen toto porušování "zatrhnout"!

Smlouva (platná pro období let 2017 - 2024) hovoří jasně: Všechna vozidla musí mít jednotný vnější vzhled. Barva vozidel je bílá s červeným pruhem (viz screen z příslušné stránky "Provozních a technických požadavků"). Což toto vozidlo od poloviny května 2017 nesplňuje...

Dalším smluvním požadavkem je (viz opět tento screen), cituji, Všechny vnější reklamy mohou být na autobusech umístěny pouze s předchozím písemným souhlasem Objednatele.

Z výše uvedeného vyplývá několik možností:
- (buď) Na městském úřadu, resp. odboru dopravy, ani nevědí, co si oni sami předtím smluvně prosadili (tzn. nevědí, že tato reklama je v rozporu s pravidly).

- (nebo) Na odboru dopravy sice o tomto pravidlu vědí, přesto (na základě požadavku dopravce) písemně odsouhlasili umístění této reklamy (sami odsouhlasili porušení něčeho, co výslovně/smluvně požadují!).

- (nebo) Na odboru dopravy o tomto pravidlu vědí a je požadováno jeho dodržování, ale dopravce jim tuto reklamu nenahlásil (tzn. porušuje hned dva požadavky najednou). Pak by to ale znamenalo, že nikdo z odboru dopravy si za těch několik měsíců neuměl v třebíčských ulicích všimnout, že na MHD jezdí autobus s reklamou, která je v rozporu se smluvními požadavky...
 


Aktuální články

Reklama