Nové "inteligentní" LED označníky na Komenského náměstí nevěděly o tom, že provoz MHD na Štědrý den končí již v 18 h

1. ledna 2018 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
V první polovině prosince 2017 se Městský úřad Třebíč chlubil (mj. na oficiálním facebookovém profilu), že nové LED displeje na Komenského náměstí jsou "inteligentní", že umějí zobrazit skutečný čas odjezdu autobusu (tzn. zohledňující i případné zpoždění).

Pomiňme skutečnost, že to samé městský úřad sliboval na sklonku roku 2013, před instalací LCD označníků na Karlovo a Komenského náměstí a že v této věci nakonec skutek utek (+ navíc nikdy nebylo zveřejněno zdůvodnění, že/proč displeje svoji "dynamickou" funkci neplní).

Na "inteligentních" LED displejích na Komenského náměstí byly 24. 12. 2017 zobrazovány i neexistující/nejedoucí spoje!

Provoz MHD byl toho dne (+ taktéž 31. 12.) ukončen už okolo 18. hodiny. Posledními spoji jedoucími z centra města byly spoje s odjezdem v 17:45 h. Přesto byly na "inteligentních" displejích na Komenského náměstí zobrazovány i (toho dne nejedoucí) spoje s odjezdem po 18. hodině. Viz tento můj videosestřih.

Paradoxně, "neinteligentní" LCD označníky na Karlově náměstí v tentýž den takříkajíc věděly o tom, že provoz MHD končí již v 18 h, a pozdější spoje MHD (s jednou výjimkou - chybně byl uváděn neexistující spoj linky č. 1 s odjezdem z náměstí ve 22:45 h) na těchto displejích uváděny nebyly...

P. S. Je docela dobře možné, že stejná chyba se vyskytovala i 31. 12. (kdy provoz MHD také končí v 18 hodin), ale toho dne jsem situaci nesledoval.
 


Aktuální články

Reklama