O opilcích/bezdomovcích na autobusovém nádraží aneb Městský úřad opětovně slibuje něco, co sliboval již před 4 lety

30. dubna 2018 v 0:00 |  Postřehy z provozu autobusového nádraží
Koncem března 2018 zveřejnil Třebíčský deník tento článek, v němž místostarosta Třebíče mj. uvádí "Stává se, že někteří si přijdou do haly (pozn. myšlena hala autobusového nádraží) jen sednout, popíjejí z petek víno, ohřívají si jitrnice na topení a pobíhá jim tam pes. Abychom na takové návštěvníky měli nějakou páku, s právníky jsme sepsali řád".

Místostarosta Malý tímto tvrzením přiznává selhání svého vlastního úřadu, protože to samé bylo městským úřadem slibováno již o 4 roky dříve, viz tehdejší tvrzení Autobusové nádraží v Třebíči se zbavilo jednoho problému. Byla jím přítomnost bezdomovců a podnapilých osob v hale. (...) To se teď změnilo. Potíže s nepřizpůsobivými osobami řešila dosud svými zásahy městská policie. (...)

Strážníci opilce vykázali z budovy ven. Ten se ale po odjezdu služebního vozu vrátil zpět. Takto se to v zimním období opakovalo i vícekrát za den. Město se proto s provozovatelem autobusového nádraží dohodlo na rozšíření ostrahy. "Prvním krokem bylo vydání provozního řádu budovy, který stanovuje, co se v prostorách haly smí a nesmí. Druhý, zásadním, krokem bylo zavedení bezpečností služby.

Městský úřad nejen že nebyl schopen za celé 4 roky splnit svůj slib o zvýšení kvality WC na autobusovém nádraží, ale stejně tak nezvládl splnit svůj slib o vykazování bezdomovců a dalších "pochybných existencí" z vestibulu "autobusáku". Přestože již tehdy byl sepsán provozní řád budovy + již tehdy bylo slibováno nasazení bezpečnostní služby.

Po čtyřech letech nesplněných slibů, nyní tento úřad opětovně slibuje totéž...

 


Aktuální články

Reklama