Po dobu uzavírky budou Budíkovice zcela bez víkendové obsluhy MHD - informace (polo)utajená městským úřadem

22. dubna 2018 v 21:00 |  Mimořádnosti v provozu
Minulou neděli (15. 4.) jsem si na stránkách městského úřadu všiml této zprávy o uzavírce v Budíkovicích. Následně jsem v IDOSu našel výlukový jízdní řád (vytvořený o 2 dny dříve), dohledatelný pod tímto odkazem. Všiml jsem si mimo jiné, že po dobu platnosti výlukového jízdního řádu jsou Budíkovice zcela bez víkendové/sváteční obsluhy autobusovou dopravou.

O den později, v pondělí 16. 4., vydal městský úřad na svém FB profilu "Městská autobusová doprava Třebíč" sdělení s touto hlavní stránkou (totéž sdělení je určeno i na vývěsky do autobusů a na zastávky), na které však není uvedeno žádné info o tom, že o víkendech linka č. 31 do Budíkovic vůbec nepojede! K této důležité informaci je potřeba se neintuitivně "proklikat".

O další 2 dny později, 18. 4., zveřejnil městský úřad info o budíkovickém výlukovém opatření i na dalších svých stránkách - doprava-trebic.cz, cituji, V termínu od 23. dubna do 23. května bude probíhat uzavírka v Budíkovicích. Zastávka Budíkovice bude po tuto dobu bez obsluhy, místo ní lze využít zastávku Budíkovice, rozc. Upravený jízdní řád naleznete v informacích pro cestující.

... tedy opět zamlčení důležité informace, že o víkendech budou Budíkovice bez autobusů; zde jde vyloženě o klamný údaj "lze využít zastávku Budíkovice, rozc.". Není to pravda, tato možnost o víkendu neplatí! Ke zjištění této skutečnosti se ale musejí návštěvníci stránek doprava-trebic.cz opět "proklikat" - až do souboru s víkendovým výlukovým jízdním řádem linky č. 31... 


Aktuální články

Reklama