Hlukové limity v "terminálu" v roce 2015 - rozpor s dřívějšími prohlášeními a lež z městského úřadu (?)

8. července 2018 v 0:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
Když Městský úřad Třebíč v polovině června 2015 zveřejnil tuto tiskovou zprávu, kde zmínil, že i počet denních (tzn. jedoucích mezi 6. a 22. h) spojů přes tzv. terminál je omezen hygienickými limity, podivil jsem se. Nikdy předtím o ničem takovém představitelé úřadu nemluvili.

Např. zavedení zajíždění linky č. 4 do "terminálu" bylo ještě o 3 týdny dříve deklarováno na 1. 7. 2015 se zdůvodněním "měsíční zdržení kvůli nutnosti schválení zastupitelstvem". A velkohubá prohlášení o "taktovém propojení v přestupním uzlu", "obsluze terminálu desítkami páteřních linek" atd. (pronášená již v roce 2014, když "terminál" začal být budován) také nenaznačovala nic o hlukových omezeních.

S vědomím, že městský úřad (nejen) v oblasti dopravy často lže, rozhodl jsem se v onom červnu 2015 e-mailem kontaktovat vedoucí představitelku Krajské hygienické stanice Třebíč, paní J. Š. O několik dní později od této ženy dorazila zajímavá odpověď - mj. v ní bylo uvedeno, že počet spojů zajíždějících do "terminálu" skutečně je omezen i v denní době.

Zároveň však tato vedoucí představitelka uvedla, že není pravdivá informace, že by městský úřad tehdy žádal o výjimku spočívající v počtu vozidel, která (ne)mohou do "terminálu" zajíždět.

Dle tohoto vyjádření představitelky KHS tedy lhal příslušný představitel městského úřadu, viz údaj z oné tiskové zprávy "Jelikož nám Krajská hygienická stanice nepovolila výjimku, bude avizované prodloužení linek č. 4, 10 a 13 k železničnímu nádraží posunuto až na termín 1. 10. 2015." (...) informoval vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.
 


Aktuální články

Reklama