"Autobusové/vlakové" displeje v nemocničních pavilonech - instalované s 2měsíčním zpožděním a ignorující linku č. 1

8. září 2018 v 8:00 |  Zajímavosti z provozu
Na sklonku února 2018 byl v článku Třebíčského deníku mj. citován vedoucí Odboru dopravy a komunálních služeb Městského úřadu Třebíč: V dubnu bychom chtěli mít nainstalované informační tabule ve vestibulech pavilonů M a C.

Zmiňované obrazovky (ne "tabule") nakonec nebyly instalovány v dubnu, ale (soudě z vlastního pozorování i z tiskové zprávy městského úřadu z 13. 6. 2018) až v červnu 2018. Navíc, ještě přinejmenším 20. června byl v provozu pouze displej v přízemí pavilonu M), zatímco displej v přízemí pavilonu C byl mimo provoz. O měsic později, 19. 7. 2018, již byl v provozu i displej v přízemí nového pavilonu "C".

Jak je z obou displejů patrné (a tentýž stav přetrvával i k 7. 9. 2018), tak na displejích vůbec nejsou zobrazovány odjezdy spojů linky č. 1 z "přestupního terminálu" (zastávka Železniční stanice, stanoviště č. 9).

Nejpříznačnější je to právě na fotce ze 7. 9. 2018, která byla pořízena v 17:30 h, takže nejbližší spoj MHD jedoucí ve směru do centra města (ze zastávek, které jsou v blízké dostupnosti areálu nemocnice) ve směru do centra města je spoj linky č. 1 s odjezdem z "terminálu" v 17:39 h, ale tento spoj je (stejně jako celá linka č. 1) na oněch displejích ignorován.

Neuvádění spojů linky č. 1 na těchto displejích znamená nedodržení slibu, který v únorovém článku pronesl vedoucí odboru dopravy, viz Návštěvníci na nich (pozn. na displejích ve dvou nemocničních pavilonech) najdou aktuální informace o příjezdech a odjezdech spojů MAD ze zastávky U nemocnice. Dále vlaků a autobusů z nedalekého dopravního terminálu u vlakového nádraží".

Protože o autobusových spojích linky č. 1 (obsluhujících jedno ze stanovišť v tzv. přestupním terminálu) tam není ani slovo.


Dovětek: tento článek zveřejňuji již na několikátý pokus v situaci, kdy se celý Blog.cz potýká s technickými výpadky včetně občasného "mizení a opětovného objevování" nejnovějších článků. Snad už se to tohoto článku týkat nebude.
 


Aktuální články

Reklama