Nákladová cena za MHD v Č. Lípě nově naroste ze 43 na 58 Kč/km = vyvrácení chiméry o "předražení třebíčské MHD o 160 mil. Kč za 8 let"

7. října 2018 v 12:00
S ohledem na nově vzniklé okolnosti, přidávám dovětek ke svému předchozímu článku. V České Lípě totiž byla podepsána nová smlouva týkající se provozování MHD (viz mj. tento článek).

Cena dopravního výkonu v českolipské MHD se od začátku roku 2019 navyšuje ze 43 Kč/km na 57,88 Kč/km. Což je částka, která se už blíží třebíčké "vysoutěžené" částce cca 65 Kč/km.

O to více najednou kulhají vyjádření představitelů spolku "Třebíč občanům!" ve smyslu cena dopravního výkonu v České Lípě činí 43 Kč/km, takže (při férových podmínkách výběrového řízení) by to v podobně velké Třebíči stálo také 43 Kč/km a ne 65 Kč/km.

Perličkou je (viz údaj v odkazovaném článku), že i místostarosta České Lípy nyní o té částce (téměř 58 Kč/km) uvedl, že "Vysoutěžená cena je srovnatelná s jinými, stejně velkými městy," tvrdí místostarosta Juraj Raninec.

Sečteno, podtrženo, "barákovský" tendenční údaj o "160 milionech, které Město Třebíč během 8 let ztratí" definitivně splaskl.
 


Aktuální články

Reklama