Průjezd MHD přes západní část Karlova náměstí nebude "kvůli konání akcí" krátkodobě možný (po 6,5 letech!) aneb matoucí info z infoletáků

22. října 2018 v 23:00 |  Mimořádnosti v provozu
Po 6,5 letech, kdy se konání různých kulturních i jiných akcí na Karlově náměstí obešlo bez nutnosti zavádět výluková opatření v třebíčské MHD (poslední takovou akcí byly tehdejší "Třebíčské slavnosti piva" na začátku května 2012), dochází ve dvou krátkodobých termínech k zavedení objízdné trasy pro autobusy MHD. Viz přepis sdělení z oficiálních stránek doprava-trebic.cz:

Omezení na Karlově náměstí

V termínech 26.10.2018 19:30-21:00 (pátek) a 4.11.2018 0:00-14:00 (neděle) bude z důvodu konání akcí uzavřen průjezd západní částí Karlova náměstí.
Zastávky na Karlově náměstí budou obslouženy standardním způsobem bez omezení.
Zastávky na Komenského náměstí budou v této době bez obsluhy.

Tento text na stránkách doprava-trebic.cz je napsán stručně, přesto výstižně a jednoznačně. Bohužel, přesným opakem je text v příslušných letácích na zastávkách + v autobusech:

- Zavádějící nadpis "uzavírka Karlova náměstí" (ve skutečnosti byla uzavřena pouze část tohoto náměstí; obsluha zastávek na tomto náměstí nebyla dotčena).

- Text "Trasa linek bude vedena:" a hned v dalším řádku "Linka č. 1, 5, 14 Karlovo náměstí - Za Rybníkem a zpět", z čehož lze nabýt chybného dojmu, že tyto linky vůbec nebudou vedeny do Domků, resp na Nové Dvory; podobně zavádějící text je uveden i u linky č. 4.

Ve skutečnosti tím textem bylo myšleno "jaké opatření se chystá pro předmětnou linkou v uvedeném úseku, jakož i v opačném směru jízdy v témže úseku". Prakticky vzato, postačilo uvést vždy jen čísla linek (plus pod nimi uvést konkrétní podobu výlukového opatření).

Ještě praktičtěji vzato, postačilo napsat, že ve vymezené době bude bez obsluhy zastávka Komenského náměstí. Veškeré další informace jsou z pohledu cestujících nedůležité.
 


Aktuální články

Reklama