Zastávky na Komenského nám. nebyly 4. 11. do 14 h obsluhovány; na "inteligentních" displejích byly uváděny neexistující spoje

4. listopadu 2018 v 15:00 |  Zajímavosti z provozu
Když v polovině prosince 2017 došlo k instalaci nového typu displejů (LED namísto LCD) na zastávkách na Komenského náměstí, tvrdil v tomto článku vedoucí Odboru dopravy a komunálních služeb Městského úřadu Třebíč, že Nové označníky tedy již nezobrazují pouze statické informace z jízdních řádů, ale i on-line data přímo od dispečerů. "To znamená, že se na nich zohledňuje případné zpoždění," vysvětlil vedoucí odboru dopravy na třebíčské radnici Aleš Kratina.

Dotyčná osoba už ale nebyla schopna zajistit ani takovou jednoduchou věc, aby v neděli 4. 11. 2018 do 14 hodin, kdy zastávka Komenského náměstí nebyla obsluhována (kvůli plánované uzavírce západní části dolní strany Karlova náměstí, resp. je paradoxní, že nejpozději ve 12:40 h už uzavírka neprobíhala, ale autobusy nadále jezdily objízdnými trasami), nedocházelo na oněch "inteligentních" označnících k zobrazování spojů, které předmětnou zastávku vůbec neobsluhovaly.

Bohužel, oněmi "inteligentními" označníky se nechala "napálit" mj. tato trojice cestujících, která okolo 12:45 h na zastávce Komenského náměstí marně čekala na ("inteligentním" displejem inzerovaný) spoj linky č. 5 do Boroviny. Měli smůlu, spoj linky č. 5 krátce poté projel objízdnou trasou přes Masarykovo náměstí (čehož si pak i tito čekající všimli).

Jak přitom vyplývá z této fotky, tak i u onoho nejedoucího spoje bylo (hezky "dynamicky") inzerováno předpokládané 1minutové zpoždění. Tedy zpoždění spoje, který přes předmětnou zastávku vůbec nejede!

Tento případ je dalším z dlouhé řady selhání dotyčné odpovědné osoby z Městského úřadu Třebíč, která mj. ani není schopna zařídit, aby dopravce v takovýchto situacích neinzeroval na oněch "inteligentních" displejích nesmyslné informace jako např. nejedoucí spoje.
 


Aktuální články

Reklama