Spoj linky č. 31 do Přibyslavic ujel v sobotu 15. 12. "před nosem" zpožděným spojům linky č. 4 a 5, přesto nebyl porušen žádný smluvní bod!

25. prosince 2018 v 13:00 |  Zajímavosti z provozu
V sobotu 15. 12. 2018, tedy pouhé dva dny poté, co jsem jel autobusem MHD, jehož dveře se samovolně otevíraly za jízdy, zažil jsem na Karlově náměstí další neuvěřitelnou situaci na téma "diletantství dopravce + městského úřadu".

Spoj linky č. 31 do Přibyslavic odjel ze své zastávky na Karlově náměstí prakticky včas (v 17:17 h) - nevyčkal na zpožděné přípojné spoje linky č. 5 (který do prostoru zastávek přijel o cca 1 minutu po odjezdu spoje linky č. 31, s cca 3minutovým zpožděním) z Boroviny, resp. linky č. 4 (který do prostoru zastávek přijel o další minutu později, se 4min. zpožděním) z Nových Dvorů.

Kdo potřeboval jet z Boroviny či Nových Dvorů do Nové Vsi, do továrny MANN+HUMMEL či do Přibyslavic, měl toho dne smůlu. Další spoj tímto směrem prostě a jednoduše nejede.

Popisovanou situaci jsem zdokumentoval formou tohoto videa.

Nutno dodat, že ani tímto neuvěřitelným ujetím, neporušil dopravce TRADO MAD žádný smluvní bod z "vysoutěženého" 8letého kontraktu s městským úřadem. Protože městský úřad nebyl schopen v žádné části onoho kontraktu smluvně specifikovat čekací doby + povinnost čekání na zpožděné přípoje na Karlově náměstí.

Již okolo roku 2013 se vedoucí představitel Odboru dopravy a komunálních služeb Městského úřadu Třebíč opakovaně vymlouval, že (v tehdejším stavu) nelze na ujíždění přípojů nic změnit, protože platí "stará smlouva"; že ke změně bude moci dojít až v novém kontraktu platném od 1. 1. 2017.

Uplynulo několik let a... dotyčný vedoucí tuto věc (a zdaleka nejen ji; těch "nesplněných slibů" je tam mnohem více) nebyl v roce 2016 schopen zakotvit do požadavků ve "výběrovém řízení", resp. v následném podepsaném kontraktu městského úřadu s dopravcem.

Výsledkem těchto nesplněných slibů je, že ani o víkendu (kdy spoje z jednotlivých městských částí jedou max. 1x za 30 minut) nemůžete spoléhat na to, že vám přípojný spoj na Karlově náměstí (nota bene do směru, kam autobus jede jen 2x denně) neujede před nosem...
 


Aktuální články

Reklama