Nepravdivá mapka o parkování na Podklášteří, poplašné zprávy od vedoucího odboru dopravy o "2měsíční výluce" aneb Kdo s čím zachází...

21. září 2019 v 0:00
V pátek 13. 9. 2019 zveřejnil Městský úřad Třebíč tiskovou zprávu informující o tom, že neznámá osoba převzala mapku vytvořenou městským úřadem, vložila do ní nepravdivé popisky a následně v této nepravdivé podobě letáky s touto mapkou rozšiřovala po městské části Podklášteří. Šlo o schéma týkající se plánované změny dopravního režimu v několika ulicích této čtvrti.

Městský úřad mimo jiné zmínil, že "zvažuje podání trestního oznámení pro šíření poplašné zprávy". Tématu si následně všimla i celostátní média, viz mj. tento článek serveru Novinky.cz.

Takovéto poskytování klamných informací je samozřejmě neslušné, na druhou stranu se nabízí přísloví "Kdo s čím zachází, s tím taky schází". Či "poznat svoji vlastní medicínu".

Je to právě vedoucí orgán Odboru dopravy a komunálních služeb (na nějž je odkazováno i v oné nepravdivé verzi zmiňovaného letáku), kdo do médií opakovaně předkládá překrucované, nepravdivé či takříkajíc poplašné zprávy. Kromě řady příkladů zmíněných již v nejednom z předešlých článků, týká se jeden z nich i důsledků výstavby nového mostu v Hrotovické ulici.

Na sklonku ledna 2019 tato osoba prohlásila pro tento článek v Třebíčském deníku, že kvůli výstavbě nového mostu nad železniční tratí, bude muset být - dle jeho odhadu - zastaven provoz vlaků pod mostem přinejmenším na dobu dvou měsíců.

Realita je taková, že výluka tratě pod mostem trvala jen 2 týdny (od 3. 6. do 16. 6). Vedoucí orgán odboru dopravy tedy šířil nepravdivou, poplašnou zprávu o tom, že zastavení železničního provozu bude přinejmenším čtyřikrát delší, než jaké ve skutečnosti bylo.

A pozor - tato dvoutýdenní výluka úseku Třebíč - Studenec byla tak jako tak naplánována již od podzimu 2018 (tzn. od doby, kdy se ještě nevědělo o tom, že bude nutné zbourat onen most u nemocnice), a to za účelem rekonstrukce traťové koleje od Vladislavi směrem ke studeneckému nádraží (tzn. konala by se i v případě, kdyby se v tomtéž termínu neboural most v Hrotovické ulici).

Možná, že by si tento orgán veřejné správy rovněž zasloužil, aby na něj bylo podáno trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. A na rozdíl od onoho vykuka, který si "přetvořil k obrazu svému" onu mapku s Podklášteřím, by v tomto případě šlo o trestní oznámení nikoliv na neznámého, ale pro občany Třebíče naopak bohužel velmi známého pachatele.
 


Aktuální články

Reklama