Spoj linky č. 5 ujel 1. 11. 2019 ve 20:15 h na Karlově nám. zpožděné lince č. 1; abych na něj mohl přestoupit, musel se spoj vrátit zpět na náměstí

1. listopadu 2019 v 22:00 |  Zajímavosti z provozu
V pátek 1. 11. 2019 okolo 20:15 h jsem se opět setkal s neuvěřitelným příkladem ubohosti ve věci (ne)čekání přípojů na Karlově náměstí.

Jel jsem od železniční stanice spojem linky č. 1 s předpokladem přestoupit na Karlově náměstí na spoj linky č. 5. "Jednička" však od nádraží odjela opožděna o cca 4 minuty (ve 20:13 h namísto 20:09 h) a z ulice Bedřicha Václavka do Jejkovské brány odbočila až téměř ve 20:17 h. A v tom okamžiku jsem si všiml, že z Jejkovské brány se již chystá vyjet onen spoj linky č. 5, do kterého jsem potřeboval přestoupit.

Okamžitě jsem informoval řidiče spoje linky č. 1 (na kterém jelo Conecto s RZ 5J8 4750), že na onen spoj linky č. 5 (který dával na oné křižovatce přednost právě i lince č. 1) potřebuji přestoupit, že odmítám na Karlově náměstí čekat půl hodiny na další spoj, takže ať mi pokud možno otevře dveře a já na oné křižovatce do spoje linky č. 5 přestoupím.

Otevření dveří v prostoru křižovatky řidič odmítl (O. K., plně jej chápu, jde o bezpečnost), tak jsem vzápětí odpověděl, ať tedy onen spoj linky č. 5 odbočí do ulice Bedřicha Václavka a ať se přes Komenského náměstí vrátí zpět na Karlovo náměstí, kde do něj nastoupím.

Po informování "ujedvšího" řidiče spoje linky č. 5 (autobus MAN ev. č. 38) se tak stalo; spoj linky č. 5 to skutečně "obkroužil" zpět na Karlovo náměstí, kde jsem do něj (nejen já) coby přestupující cestující (poté, co jsem cca ve 20 h 17 min. 20 sek. vystoupil ze spoje linky č. 1; důkazem budiž toto krátké video) nastoupil.

Dopravce TRADO MAD tedy opakovaně (jiná moje svědectví podobných jevů - viz tento či tento článek) nezvládá čekat na mírně zpožděné spoje ani v těch částech dne, kdy autobusy jezdí jen v půlhodinových traťových intervalech a kdy ujetí přípoje = téměř půlhodinové čekání na další spoj.

Nutno dodat, že (jak jsem již zmiňoval v několika jiných zdejších článcích) ani tímto neuvěřitelným chováním dopravce neporušuje žádný bod ze smluvních podmínek stanovených Městským úřadem Třebíč v zadávacích podmínkách 8letého "vysoutěženého" kontraktu s dopravcem, protože úřad nebyl schopen do těchto podmínek vymezit/stanovit jakékoliv čekací doby.
 


Aktuální články

Reklama