Na Štědrý den a Silvestra 2019 poprvé byly na "inteligentních" displejích zobrazeny přesné informace (zohledněno ukončení provozu MHD po 18. h)

26. ledna 2020 v 21:00 |  Zajímavosti z provozu
V tomto článku z ledna 2019 jsem popisoval, jak městský úřad nebyl schopen zajistit, aby "inteligentní" displeje na Karlově a Komenského náměstí, jakož i v tzv. přestupním terminálu, zobrazovaly přesné informace ohledně provozních specifik pro 24. a 31. 12.

V těchto dnech totiž končí provoz MHD již po 18. hodině, ale na "inteligentních" displejích byly ve zmiňovaných dnech zobrazovány i pozdější, v těch dnech nejedoucí, spoje.

Stejná situace byla na popisovaných místech a ve zmiňovaných dnech k vidění i o rok dříve - 24. a 31. 12. 2017, o čemž jsem psal v tomto článku.

Podobné problémy byly v předcházejících letech (tzn. Vánoce 2016 a dřívější) k vidění nejen na displejích (které do roku 2017 vypadaly v případě Karlova a Komenského náměstí jinak - typ LCD, poté nahrazený typem LED), ale i na Idosu.

Až o Vánocích 2019 odpovědné osoby z Městského úřadu Třebíč (mj. coby provozovatele tzv. přestupního terminálu a samozřejmě coby objednatele/spoluplátce třebíčské MHD) zvládly tuto jednoduchou věc zařídit tak, aby fungovala jak má - na Štědrý den před 20. hodinou již displej v "terminálu" ani displej na Karlově náměstí nezobrazovaly žádné spoje (protože v tu chvíli již žádné spoje nejely - viz výše).

A stejně tak 31. 12. již v "terminálu" i na Komenského a Karlově náměstí (nemám foto, ale viděl jsem z jedoucího autobusu) byly na tamních displejích zobrazovány správné údaje - počítající s tím, že po 18. hodině toho dne již žádné spoje MHD ze svých výchozích zastávek nevyjely.
 


Aktuální články

Reklama